Program Język i Nauki Przyrodnicze

Czy wiecie, że słowo przyroda w łacinie oznacza natura? Przyroda to tak naprawdę otaczająca nas rzeczywistość, definiowana jest jako całokształt świata materialnego nieorganicznego i organicznego, podlegającego ciągłym przemianom w wyniku zachodzących w jego obrębie zjawisk i procesów fizycznych, chemicznych, bądź biologicznych i nieustannego przepływu energii i krążenia materii pomiędzy jego elementami składowymi, z pominięciem wpływu oraz wytworów działalności człowieka.

Może definicja nie brzmi zbyt zrozumiale, ale przyroda to środowisko, w którym funkcjonujemy i jesteśmy jego częścią. Dlatego warto ją odkrywać, poznawać ten niezwykły świat roślinności, grzybów czy zwierząt. Co jednak, chyba najbardziej istotne to przede wszystkim warto zdobywać wiedzę  w temacie jej ochron. Trzeba pamiętać o zrównoważonym użytkowaniu oraz odnawianiu zasobów, tworów i składników przyrody.

Przyroda codziennie ciężko pracuje dla nas, ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Jej zadaniem jest, aby nas chronić i podtrzymywać to życie. W dzisiejszych czasach niestety jest to niedoceniane przez człowieka, który nie spłaca swojego długo wobec natury, która przecież odgrywa kluczową rolę, dostarczając czystego powietrza, czystej wody pitnej, odzieży, żywności i surowców do budowy domów. Mniej znane są inne korzyści, takie jak łagodzenie skutków zmian klimatu.

Nasza Akademia chce być częścią tej społeczności, która dba o dobro otaczającej nas przyrody, dlatego też stworzyliśmy program nauczania „Język i przyroda”.

Nauka poprzez doświadczanie i poznanie otaczającego nas świata to jedna z najprostszych i zarazem najskuteczniejszych metod nauczania dzieci. Empiryczne poznanie zapewnia stymulację wszystkich zmysłów i pozwala na poznanie ciągów przyczynowo – skutkowych, występujących w przyrodzie. Postanowiliśmy połączyć eksperymentalne podejście do odkrywania świata z praktyczną nauką języka obcego.

W ramach programu łączymy elementy nauk przyrodniczych (chemii, fizyki, biologii, geografii) i naukę języka obcego, a wszystko po to, aby poza nauką języka rozwijać wiedzę z innych obszarów.

Podczas nauczania stosujemy teorię Marii Montessori bo również uważamy, że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się według stworzonych przez siebie indywidualnych planów rozwojowych. W planach tych zapisane są jego możliwości, kompetencje i umiejętności, umożliwiające mu naukę samodzielną i efektywniejszą.

Przeprowadzamy bezpieczne eksperymenty dzięki którym poznajemy podstawowe prawa natury, wykorzystując przy tym probówki, szalki, miarki, zlewki, kolby, tablice stymulujące i wiele, wiele innych ciekawych akcesoriów.

Podczas zajęć uwrażliwiamy Dzieci na ekologię i dbanie o naturę bo ochrona środowiska w dzisiejszych czasach to najwyższy priorytet. Budujemy tym samym poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę, a także rozwijamy umiejętności logicznego myślenia.

Ćwiczymy również orientację w terenie, czy orientację na cel, wspomagamy w rozwoju na wielu płaszczyznach.

Naturalnie zapraszamy https://languageofchange.pl/2020/09/jezyk-i-nauki-przyrodnicze/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.