Program Język i Sztuka

Zajęcia artystyczne dają możliwość rozwijania zdolności i zainteresowań, a w połączeniu z nauką języków obcych pozwalają na rozwój w tych obszarach w sposób naturalny. Można powiedzieć, że  ćwiczenia podczas zajęć w znacznym stopniu pomagają kształtować cechy w psychice Dziecka, takie jak wrażliwość na piękno, wyobraźnia, poczucie estetyki, pamięć wzrokowa, kreatywność, cierpliwość oraz sprawność manualna, a także pamięć semantyczną, wspomaganie koncentracji, czy możliwość wyrażania inwencji twórczej i emocji.

Zajęcia artystyczne to zdecydowanie jedne z najbardziej ulubionych kreatywnych aktywności Dzieci w każdym wieku. Odkrywanie świata za pomocą sztuki stanowi idealną podstawę do rozwoju inwencji twórczej oraz wyrażania siebie. W połączeniu z nauką języków obcych jest super przygodą, która zaowocuje odkryciem nowych talentów.

Z myślą o rozwoju młodych talentów wraz ze specjalistami, stworzyliśmy unikalny program nauczania „Język i sztuka”. W ramach programu proponujemy zajęcia łączące elementy różnorodnej sztuki i naukę języka obcego. Jest to ciekawe połączenie, w którym wykorzystujemy elementy arteterapii i pedagogiki Marii Montessori, które doskonale współgrają z zajęciami integracji sensorycznej, kładąc duży nacisk na doskonalenie umiejętności analizy i przetwarzania informacji przez zmysły, które są kluczowe dla poznania otaczającego ich świata.

Podczas zajęć dydaktycznych, na których rozwijane są umiejętności manualne, wykorzystywane są różnego rodzaju akcesoria, takie jak farby, pastele, plastelina, ciastolina, kredki, elementy dekoracyjne i wiele, wiele innych, mających na celu pobudzanie Dziecięcej wyobraźni.

To co Dzieci lubią najbardziej to lekcje tematyczne takie jak powitanie wiosny, Dzień Nauczyciela, Dzień Strażaka i wiele innych.

Sztuką jest zacząć! Zapraszamy do nas https://languageofchange.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.