Program Język i Ruch

Tworząc programy nauczania łączymy przyjemne z pożytecznym!

I nie tylko tą przyjemność czerpiemy my sami, ale przede wszystkim nasi podopieczni.

Dobieramy techniki nauczania w taki sposób, aby nauka stawała się przyjemnością, a zastosowane narzędzia rozwijały nie tylko umiejętności związane z nauką języka, ale także inne obszary.

Często się mówi, że zdrowie jest najważniejsze bo jak jest zdrowie to jest i dobre samopoczucie.

W naszej Akademii dbamy o dobre samopoczucie już naszych najmłodszych uczniów. Z myślą o nich stworzyliśmy program „Język i ruch”, który poza nauką języka rozwija również motorykę.

„Język i ruch” to program stworzony z myślą o młodych sportowcach, których cechuje ogromna ilość energii i zainteresowanie ciałem. Aktywność fizyczna jest czynnikiem kształtującym organizm i jego funkcje.

Warto sobie uświadomić, że aktywność fizyczna rozwija wytrzymałość i siłę mięśni, skutkując lepszymi możliwościami wykonywania codziennych czynności. Pozytywnie działa na organizm obniżając poziom stresu, a także wpływa na dużo lepszą jakość snu.

Każdy kto ma dziecko doskonale wie, że Dzieci mają w sobie tyle energii, że spokojnie mogliby obdarować nią kilka osób dorosłych i jednocześnie są zawsze chętne do wszelkiej aktywności, byleby tylko nie było nudy. W naszym programie nie ma nudy i nie trzeba się o to martwić. Chcąc wykorzystać ten potencjał łączymy zagadnienia nauki języka obcego z rozwojem sprawności fizycznej poprzez zajęcia gimnastyczno-sportowe.

W programie stosujemy między innymi teorię Weroniki Sherborne. Metoda ta wykorzystuje język ciała, a więc ruch, który pozwala na porozumienie się pomimo różnicy języka mówionego, czy poziomu intelektualnego rozmówców. Główne założenia tej metody to rozwijanie świadomości własnego ciała i otoczenia, usprawnienie sfery motorycznej, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie bliskiego kontaktu za pomocą zarówno ruchu jak i dotyku. Ponadto zajęcia prowadzone tą metodą stymulują rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka.

Aby nie było nudy podczas zajęć wykorzystujemy rozmaite akcesoria takie jak wstążki artystyczne, piłki, chusty, przeszkody miękkie i etc. Wykorzystywane przedmioty pobudzają wyobraźnię, a każdy znajdzie coś dla siebie.

Co jest bardzo ciekawe dla Dzieci to fakt poznawania często dla nich nowych, różnych dyscyplin sportowych.

Rozwijamy motorykę małą, poprawiamy sprawność ruchową, wzmacniamy mięśnie i kształtujemy prawidłową postawę, praktykujemy ćwiczenia wspierające koncentrację, szybkość, która w sporcie jest istotnym elementem, ale także uczymy mobilności i poznawania możliwości własnego ciała.

Ćwiczymy ćwiczyć i ciągle jesteśmy w ruchu! Ruszajcie razem z https://languageofchange.pl/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.