Program Język i Podróże

Nie ma lepszego połączenia niż pasji z pracą!

Właśnie w taki sposób powstał jeden z programów nauczania dla oświaty.

Mowa tutaj o programie „Język i Podróże”, w którym podczas zajęć z Najmłodszymi, korzystając z własnych doświadczeń i wspomnień w niekonwencjonalny sposób przekazujemy wiedzę.

Wykorzystując do tego wszelkie możliwe narzędzia. Od zdjęć, kalendarzy, filmów, nagranej muzyki po pamiątki przywiezione z różnych części świata czy wspomnienia. Na zajęciach przemierzamy wiele krajów i poznajemy różne kultury. Od afrykańskiej przez europejską, aż po latynoamerykańską. Jesteśmy Światowcami!

Pokazujemy bez retuszu miejsca i świat taki jakim właśnie jest, aby pobudzić wyobraźnię i rozbudzić marzenia!

W ramach programu „Język i podróże”, proponujemy zajęcia z zakresu poznania elementów świata podróżniczego powiązanego z nauką języków obcych. Bo przecież nie ma nic wspanialszego niż podróż przez różne zakątki świata i możliwość komunikacji z cywilizacją danego regionu.

Bazując na prawdziwych doświadczeniach, przekazujemy wiedzę odnośnie poznanych kultur i tradycji innych krajów na różnych kontynentach. Lekcje zawsze organizowane są tematycznie, jeden miesiąc nauki to jeden zwiedzany kontynent, a na każdych zajęciach poznawany jest nowy kraj.

Co ważne są to zajęcia aktywne podczas, których organizowane są ćwiczenia wspomagające orientację przestrzenną i wyobraźnię.

Zapraszamy do podróżowania razem z naszą Akademią!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *