Kolejna branża, którą proponujemy w naszym programie nauczania to branża, która w ostatnich latach rozwijała się nie tylko w najszybszym tempie, ale też w sposób najbardziej efektywny.

Można powiedzieć, że branża IT jest przyszłością przyszłości!

Choć brzmi to w sposób niekonwencjonalny, a dla niektórych nawet w sposób irracjonalny to jest to najprawdziwsza prawda.

IT czyli technologia informacyjna jest to obszar, bez którego w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie funkcjonować my jako ludzie, my jako przedsiębiorcy, dzisiaj każda dziedzina wymaga wsparcia w zakresie IT. Branża IT znajduje się na pograniczu, pomiędzy informatyką a telekomunikacją.

Można rzec, że fachowość w wirtualnym świecie IT daje nieograniczone możliwości rozwoju i stabilności zatrudnienia. Jednak aby być fachowcem w tej dziedzinie trzeba liczyć się z tym,  że języki programowania często pisane są językiem obcym. Dlatego nie ma drugiej takiej branży, w której znajomość języka obcego ma kluczowe znaczenie.

Każdego dnia pracy specjaliści z branży IT wykorzystują cały szereg narzędzi, które pomagają w przetwarzaniu i przechowywaniu informacji i jednocześnie w zabezpieczaniu danych oraz pokazywaniu ich w sposób nowoczesny i interesujący, pozwalający nie ciekawą analizę.

Celem branży IT jest integrować wszystkie działy tej dziedziny wiedzy. Jej zadaniem jest również wzbogacanie informatyki o cenne elementy, zaczerpnięte między innymi ze świata nowych mediów czy telekomunikacji. W branży IT mamy do czynienia nie tylko z komputerami, ale również z całym szeregiem różnego rodzaju programowania i oprogramowania.

Istnieje prosta zależność, że komputer nie działa bez programu, a program bez komputera.

W swoim programie nauczania uczymy specjalistycznego słownictwa,  które jest stosowane na co dzień i jest niezbędne do odnalezienia się w środowisku IT.

W świecie, który coraz bardziej daje się pochłonąć automatyzacji warto inwestować w umiejętności, które są unikalne dla ludzi i wyróżniają ich. To kompetencje miękkie dają nam przewagę nad maszynami. Dlatego też szkolimy z wystąpień publicznych podczas spotkań czy szkoleń, konferencji branżowych i codziennej pracy z klientem.

Skrupulatność i organizacja własnej pracy to bardzo ważne elementy branży IT, dlatego rozwijamy kompetencje planowania, tworzenia harmonogramu i jego realizacji, a w tym przede wszystkim tak ważne poprawne prowadzenie dokumentacji oraz wdrażanie projektów i raportowanie etapów ich wykonania.

To co dzisiaj jest bardzo ważne w każdej jednej organizacji to udzielanie profesjonalnego wsparcia technicznego oraz merytorycznego w zakresie IT. Nie obejdzie się bez tego typu wsparcia codzienna działalność, dlatego jest to jeden z kluczowych elementów programu nauczania.

IT to nie E.T. tylko rzeczywistość, która nas otacza! Daj się porwać w świat wirtualnej rzeczywistości razem z naszą Akademią.

 

IT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *