Zastanawialiście się może jakie zawody będą odgrywały kluczowe znaczenie w przyszłości?

Dziś uczniowie i studenci stają przed trudnym zadaniem! Zadając sobie jedno z najtrudniejszych pytań na tym etapie życia.

Co będę robił? Jaki kierunek studiów wybrać? Jaką profesję wykonywać? Co przyniesie przyszłość? Postaramy się w poniższym artykule stworzyć mapę, która może w jakimś stopniu pomóc w procesie decyzyjnym! Pomóc, nie tylko uczniom i studentom, ale wszystkim, którzy planują siebie w przyszłości.

Pierwsze co przychodzi do głowy to rozwój technologiczny. Te osoby, które wiążą swoją przyszłość z komputerami, programowaniem, rozwojem internetu, analizą danych mogą spać spokojnie. Branża IT to branża, która w kolejnych dekadach zagwarantuje bezpieczeństwo biznesowe i personalne. Co za tym idzie wiele branż przekieruje działanie w witrynę online.

Jak wielu ekspertów twierdzi, przyszłość to również drukarki 3D i odnawialne źródła energii. Drukarki 3D to rewolucja, a najbardziej spektakularne ich wykorzystanie jest w branży medycznej. Dziś drukowane są nie tylko kości, ale i tkanki miękkie, a w przyszłości mówi się nawet o całych organach. Co do odnawialnych źródeł energii najbardziej popularne jest wykorzystanie paneli fotowoltaicznych. W związku ze zmieniającym się klimatem ten obszar będzie mocno rozwijany bo to jeden z procesów ratowania Ziemi.

Ekologia to dziedzina, która pokazuje jak istotnym elementem jest przywrócenie równowagi między organizmami a ich środowiskiem. Budowanie świadomości, ale równocześnie wypracowanie metod oraz narzędzi działania w celu odbudowania właściwego ekosystemu to jedno z kluczowych zadań ludzkości. Rozwój w tej dziedzinie będzie widoczny w przyszłości, a ochrona środowiska niezbędna dla istnienia kolejnych pokoleń.

Kolejnym zawodem, który dzisiaj i w przyszłości da stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju to branża logistyczna. Okres pandemii pokazał jak ważne znaczenie ma logistyka w życiu każdego człowieka. Logistyka to nie tylko transport i wykorzystywanie paliw alternatywnych, które będą tematem tabu w kolejnych latach, ale także logistyka kontraktowa, inaczej magazynowa i związany z nią rozwój technologiczny.

Pożądani na rynku pracy będą prawnicy, którzy będą mieli sporo zleceń w związku z rozwojem Internetu, przeniesieniem do sieci szeregu usług. Pożądani będą pracownicy branży medycznej i lekarze bo już dzisiaj ich brak jest mocno odczuwalny.

Tak samo jak dzisiaj, tak samo jutro i w kolejnych latach kluczowe znaczenie będzie miała wielojęzyczność. Znajomość języków obcych daje szerokie możliwości, ponieważ wiele firm działających w Polsce posiada kapitał zagraniczny i zarządzana jest przez obcokrajowców. Z drugiej strony wiele polskich firm ma inwestorów zagranicznych i jednocześnie współpracuje z kontrahentami zagranicznymi, rozwijając handel międzynarodowy. Dlatego też języki obce to bardzo wysoko cenione kompetencje na rynku pracy! Znajomość języków obcych to kompetencja, która już dzisiaj odbierana jest jako standard.

My jako Akademia analizując możliwości jakie niesie ze sobą przyszłość, staramy się wychodzić naprzeciw, wdrażając w standard działania naukę języków obcych w poszczególnych branżach. Łączymy rozwój kompetencji w zakresie nauki języków kształcąc branżowo. Dla wielu z wyżej wymienionych branż mamy już dziś przygotowane dedykowane programy nauczania. Nad kolejnymi pracujemy z wykwalifikowanym zespołem projektowym.

Wiemy jak ważne dla każdego jest zaplanowanie swojej przyszłości. Już dzisiaj zaplanuj swoją przyszłość razem z nami!

Należy pamiętać! Co by się nie działo na rynku pracy? Najlepiej będą radziły sobie osoby chcące się uczyć, dokształcać , inwestując czas w rozwój indywidualny!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *