Każda Mama i każdy Tata dobrze wie, że nie ma nic wspanialszego niż szczęście własnych Dzieci!

Dzieci są całym światem, a nasza Akademia wraz z Niedźwiadkowo kreuje ten świat, ucząc rozwija. Każdy tu ma swoją niepowtarzalną historię bo w niepowtarzalny sposób wspólnie ją tworzymy!

Niedźwiadkowo to pierwsze w Polsce miejsce dla Maluchów, stworzone na wzór zachodnioeuropejskich placówek oświatowych mieszczące się w samym sercu Polski na Warszawskim Mokotowie, które korzysta z programu nauczania w całości przygotowanego przez naszą Akademię!

Jesteśmy dumni, że możemy wraz z Niedźwiadkowo tworzyć bezpieczne miejsce uszyte na miarę otaczających nas potrzeb, potrzeb inwestowania w rozwój Dzieci w obszarze trójjęzyczności, nastawione na rozwój kluczowych kompetencji, które wspomogą dorosłych w niełatwym zadaniu jakim jest wychowanie młodych Europejczyków na miarę XXI wieku!

To na Rodzicach ciąży odpowiedzialność wychowania i ukierunkowania swoich Pociech, tak aby ułatwić im start w dorosłe życie. Jasno skonstruowany plan, wzorowany na systemach edukacyjnych Niemiec, Francji, Belgii i Hiszpanii oraz przyjemna przestrzeń ułatwią wejście w ten wyjątkowy etap życia, tak istotny dla rozwoju każdego Malucha.

Wiemy, że każdy etap nauki jest kluczowy, szczególnie u Dzieci w wieku przedszkolnym, które są głodne wiedzy, ale i też budują własne wzorce i postawy, takie jakby chociaż pewność siebie, świadomość czy odwaga.

Nasz program nauczania na pierwszym poziomie stawia na adaptację. Przykładamy bardzo dużą wagę do aklimatyzacji w nowym miejscu. Chcemy zadbać o komfort zarówno naszych małych Uczniów jak i Rodziców. Dlatego zdecydowaliśmy się o zastosowaniu adaptacji berlińskiej. Wychodzimy z założenia, że przyzwyczajanie do nowego miejsca powinno następować w tempie indywidualnym dla każdego Malucha i być zbliżone do pozostawiania go u innych członków rodziny czy znajomych. W miejscach znanych dla Dziecka, w których czuje się bezpiecznie, wówczas nie płacze, tylko cieszy się i z radością żegna z Rodzicami.

Dajemy sobie wspólnie czas! Staramy się nie wzbudzać negatywnych emocji, aby cieszyć się zmianą. Oswajamy się z nowym otoczeniem, nauczycielami, rutyną dnia, wyzwaniami. Powoli pozwalamy, aby Dzieckiem zajął się ktoś inny, usamodzielniamy je. Wierzymy, że dziecko sobie poradzi. Nie straszymy dziecka! Budujemy zaufanie i samodzielność poprzez rozmowę wzmacniamy więzi. Działamy na zasadach partnerstwa dlatego Rodzice mogą wcielać się w rolę obserwatorów bo spokojny Rodzic to spokojne Dziecko.

Gdy proces adaptacji wprowadzi komfort w relacjach z Maluchami oraz otoczeniem przechodzimy do kolejnego etapu, którym jest zbudowanie porządku dnia, czyli naturalna trójjęzyczność i rozwój Malucha. Nasza Akademia tworząc program nauczania wykorzystała wiedzę i doświadczenie zachodnich placówek, których badania pokazują, że Dzieci najlepiej się czują w ściśle zorganizowanej rutynie dnia. Tworzymy dla nich międzynarodowe środowisko, dzięki czemu stają się bardziej tolerancyjne i szybciej się rozwijają na każdej płaszczyźnie intelektualnej, społecznej, artystycznej, ruchowej czy językowej.

Nasza Akademia stworzyła program na cały rok dla ułatwienia zachowania rutyny. Niedźwiadkowo jest otwarte we wszystkie dni powszednie z wyłączeniem świat, otwarte by otwierać umysł Dzieci i wspierać ich w rozwoju. Zajęcia prowadzone są w trzech blokach językowych, a także przy wykorzystaniu ćwiczeń tematycznych. Szczegółowy harmonogram można sprawdzić na https://niedzwiadkowo.pl/porzadek-dnia-czyli-naturalna-trojjezycznosc-i-rozwoj-malucha/ .

Zdajemy sobie sprawę jak ważna w nauce jest integracja Dzieci z Rodzicami tak aby mogli oni zrozumieć plan i charakter nauczania i jednocześnie zostać motorem napędowym budującym w swoich Dzieciach chęć do nauki. Proponujemy program dodatkowych zajęć organizowanych jako aktywności po południowe. Nauka przez wspólną zabawę pozwoli wypracować właściwe metody współpracy Rodzica z Dzieckiem w obszarze rozwoju indywidualnego.

„Mów dziecku, że jest dobre i że potrafi”. My, chcąc uczyć się od najlepszych i tak, jak najlepsi, powtarzamy ją wielokrotnie każdemu Maluchowi. Dla nas Mały Człowiek nie jest z nami dla wyników w nauce. Nie ma też być najlepszy za wszelką cenę w każdej dziedzinie. Chcemy za to, aby Dzieci dorastały w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji, a przez doświadczenie i próbowanie nowości same przekonają się, że mogą, potrafią i chcą coś zrobić, czegoś się nauczyć. Tylko wtedy Ich i nasza praca ma sens i faktycznie rozwija. Dla Nich dzisiaj to jest mały krok, który w przyszłości może okazać się krokiem milowym.

Zapraszamy do współpracy chętnie zbudujemy wspólnie więcej takich miejsc, sprzyjających rozwojowi Dzieci w zakresie trójjęzyczności i adaptacji w otaczających nas międzynarodowym środowisku!

Na dobry START! Do działania START!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *